Spor
Giriş Tarihi : 12-08-2021 12:44   Güncelleme : 12-08-2021 12:44

“YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİNE İLGİ SÜRÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen ve en az 1 milyon kişinin yüzme öğrenmesi hedeflenen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesine Adıyaman’da ilgi artarak devam ediyor

“YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİNE İLGİ SÜRÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen ve en az 1 milyon kişinin yüzme öğrenmesi hedeflenen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesine Adıyaman’da ilgi artarak devam ediyor.  

Gençlerimizin ve öğrencilerimizin tamamına hizmet veren 10 M X 20 M ebatlarındaki Portatif Panel Havuzların Samsat, Çelikhan ve Gölbaşı ilçelerinde devreye girdiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, özellikle aşırı sıcakların yaşandığı bugünlerde Adıyaman’da yüzme sporuna olan ilginin arttığını söyledi. 

Adıyaman’da “Yüzme Bilmeyen Kalmayacak” projesiyle herkesin ücretsiz bir şekilde yüzme dersi alarak yüzmeyi öğrendiğini belirten İl Müdürü Fikret Keleş, şöyle konuştu: 
“Merkez 100.Yıl Yüzme Havuzu, Samsat, Çelikhan ve Gölbaşı ilçelerimizin portatif yüzme havuzlarında “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” kapsamında GSB spor okulları kurslarında ücretsiz yüzme eğitimleri veriliyor.  2020 – 2021 sezonu itibariyle toplam 10.800 çocuğa yüzme eğitimi verildi.   

Koronavirüs tedbirlerini azami şekilde uyguladıklarını vurgulayarak pandemi kurallarına uygun bir şekilde havuzlarımızda cankurtaran, uzman antrenörler ile tesislerimizde hizmet devam ediyoruz. İnşallah Adıyaman’da yüzme bilmeyen kalmasın projesiyle de herkese ücretsiz bir şekilde yüzme dersi alarak yüzmeyi öğreniyor. 7’den 70’e herkesi 7 / 24 açık olan Merkez 100.Yıl Yüzme Havuzuna ve Samsat, gölbaşı ve Çelikhan’daki Portatif Yüzme havuzlarına Yüzme Kurslarımıza bekliyoruz. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”