Gündem
Giriş Tarihi : 03-12-2021 16:45   Güncelleme : 03-12-2021 16:45

YILIN BİR GÜNÜ DEĞİL, HER GÜN HATIRLIYORUZ

YILIN BİR GÜNÜ DEĞİL, HER GÜN HATIRLIYORUZ

YILIN BİR GÜNÜ DEĞİL, HER GÜN HATIRLIYORUZ

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında engellilerle bir araya geldi. Yaptıkları çalışmalar ve planladıkları projelerle engelli bireyleri yılın sadece bir günü değil, her gün hatırladıklarını söyleyen Başkanımız, bir müjde daha verdi.

   Belediyemizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli bireyler için düzenlediği kahvaltı programına katılan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, engellilerin günlük yaşamda karşılaştıkları sorunları dinleyip, çözüm için gerekli çalışmaları yapacakları sözünü verdi.

   Altınşehir Mahallesindeki Sosyal Tesisimizde gerçekleşen organizasyonda, engelli bireyler ve aileleriyle yakından ilgilenen Başkanımız, belediye olarak engelli bireylerin hep yanında olduklarını sözlerine ekleyerek, “Engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak için herkes elinden geleni yapmalı. Adıyaman Belediyesi olarak biz de bu anlamda çeşitli faaliyetlerde bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Unutmayalım ki her birey bir engelli adayıdır. Bunu düşünerek empati yapmamız lazım. Dinimize göre de engelliye yapılan her yardım bir ibadettir. Önemli olan bedensel engelli olmak değil, yüreklerin güzelliğidir. Bu anlamda belediye olarak engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla Engelsiz Yaşam ve Uygulama Merkezi başta olmak üzere birçok faaliyetimiz var. Bu merkezimizden 16 tane okuldan 200’e yakın kardeşlerimiz yararlanıyor. Bu merkezde, çocuklarımıza hem sanatsal hem de beceri anlamında eğitimler veriliyoruz. Ama bunların yetmeyeceğini bildiğimiz için şimdi de engellilerimize yönelik bir otel düşünüyoruz. Yani 10-20 yataklı olması planlanan bu otelin amacı, kısa vadede ailelerimizin engelli çocuklarını bize teslim edip, kendilerine az da olsa zaman ayırabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu projemiz için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

   Konuşmasının sonunda tüm davetlilerin 3 Aralık Engelliler Günü’nü de kutlayan Başkanımız, engelli bireylerle birlikte fotoğraf çektirdi.

BELEDİYEMİZDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE AKÜLÜ ENGELLİ ARAÇ

   Başkanımız, kahvaltı programı sonrası ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü engelli araç hediye etti.

   İlk olarak Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek burada öğrencilerin hazırladığı 3 Aralık Engeliler Günü etkinliğine katılan Belediye Başkanımız, etkinlik sonunda bedensel engelli 11. sınıf öğrencisi Kardelen Sinan’a akülü engelli araç hediye etti.

   Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sonrası sırasıyla engelli vatandaşlardan 11 yaşındaki Ali Işık’a, Kadir Ekinci’ye ve Zeynal Akgün’e akülü engelli araç hediye eden Başkanımız, Adıyaman Belediyesi olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirtti.

   Engelli bireyler ve aileleri de verilen destekten dolayı Başkanımıza ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

AdminAdmin