Spor
Giriş Tarihi : 17-09-2021 15:16   Güncelleme : 17-09-2021 15:16

TGSP EĞİTİMİNE KATILAN GENÇLERDEN İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından organize edilen Gençlik Liderliği Eğitimine ilimizden katılan gençler Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’i ziyaret etti

TGSP EĞİTİMİNE KATILAN GENÇLERDEN İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından organize edilen Gençlik Liderliği Eğitimine ilimizden katılan gençler Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’i ziyaret etti.
21- 27 yaş aralığındaki gençlik liderliği potansiyeli taşıyan, gençlere yönelik proje ve eğitim programlarının düzenlenmesini sağlayan; gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmaları yapan gençlerin liderlik ve rehberlik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitimi tamamlayan gençler İl Müdürlüğüne gelerek Takip Eğitimleri sırasında hayata geçirecekleri projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
İl Müdürü Keleş “ TGSP tarafından yürütülen ve Bakanlığımızın paydaşı olduğu Gençlik Liderliği Eğitim Programının Gençlik STK’ları, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve yerel yönetimlere bağlı gençlik, KYK yurtları, diyanet yaz kursları, gibi farklı mecralarda milli manevi değerleri merkeze alan gençlik çalışmalarında gençlik gruplarına liderlik yapacak olan gençlere yönelik uygulanmaktadır. Bu mecralarda görev alacak gençlerin Yoğunlaştırılmış Kamp Eğitimi sonrasında uygulanacak olan Takip Eğitimleri için gereken her türlü desteğin kurumumuzca verileceğini belirtmek isterim. Takip eğitimlerinin Gençlik Merkezleri, Yurtlar ve Spor Tesislerinde sürdürülmesi açısında gerekli her türlü imkân siz değerli gençlere sunulacaktır. Bizler geleceğe yön verecek olan neslin önünü açmayı kendimize görev biliyoruz. Bu bakımdan 14 hafta sürecek staj uygulaması sırasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve tesisleri projelerinizi uygulamayı bekliyoruz” dedi.
Ziyaret sonunda Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın TGSP Liderlik Eğitimine katılan gençlere hediye edilmek üzere gönderdiği Milli Takım Formalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş tarafından takdim edildi.