Gündem
Giriş Tarihi : 26-01-2022 17:46   Güncelleme : 26-01-2022 17:46

“SADECE YOLLARI AÇMIYORUZ, GÖNÜLLERE DE DOKUNUYORUZ”

"SADECE YOLLARI AÇMIYORUZ, GÖNÜLLERE DE DOKUNUYORUZ"

“SADECE YOLLARI AÇMIYORUZ, GÖNÜLLERE DE DOKUNUYORUZ”

   Son yılların en büyük kar yağışıyla karşı karşıya kalan Adıyaman’da karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Belediyemiz, 510 personel ve 140 araçla sadece yolları açmıyor, yıkılma tehlikesi olan çatıları temizleyip, nişan törenlerine gidemeyen çiftleri nişanlarına yetiştiriyor.

   Adıyaman’da etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle 24 saat kesintisiz çalışma yürüten Belediyemiz, 510 personel ve 140 araçla vatandaşın sorununa anında çözüm üretmeye devam ediyor.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç‘ın da sahada yer alarak an be an takip ettiği çalışmalar kapsamında ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda yol açma ve tuzlama çalışması gerçekleştiren ekipler, bir yandan karla mücadele ederken diğer yandan da yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların yardımına koşuyor.

PERSONELİMİZ, YOLDA KALANLARIN, ÇATISI YIKILMAK ÜZERE OLANLARIN YARDIMINA KOŞTU

   Sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, personelinin büyük bir gayret ve özveriyle mücadeleye devam ettiğini belirtti.

   Kar yağışının başladığı ilk dakikalardan itibaren sadece belediyenin rutin işlerini yapmadıklarını, aynı zamanda ihtiyaç duyan vatandaşların yardımına koştuklarını da söyleyen Başkanımız şunları dile getirdi: “Bu süreçte sadece belediyenin rutin görevlerini yerine getirmedik, aynı zamanda ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın da yardımına koştuk.

Ara sokaklarda ambulansın giremediği noktalara ivedi olarak desteklerimizi yolladık. Ayrıca sokaktaki canlı dostlarımızı da unutmadık. Onlar için ekiplerimiz sık sık yemleme çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca ekiplerimiz yolda kalan vatandaşlarımıza da yardım ederek, gidecekleri noktaya kadar ulaştırmaya çalıştı.”

“GÖZÜNÜZ ARKADA, YÜREĞİNİZ SOKAKTA KALMASIN CAN DOSTLARIMIZ BİZE EMANET”

   İnsanlar kadar sokaktaki canlılar için çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Başkanımız, “Uçan kuştan, sokaktaki sevimli dostlarımıza kadar hiçbir can dostumuzu yalnız bırakmıyoruz” diyerek, vatandaşları da bu konuda daha duyarlı olmaları konusunda uyardı.

   Organize Sanayi Sitesi yolundaki çalışmaları incelerken bir kutu içerisinde terk edilmiş halde bulduğu yavru köpeği Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine bildirerek bakım ve tedavisi için barınağa gönderen Başkanımız, “Soğuk geçen bu günlerde sokaktaki can dostlarımızı da ihmal etmememiz gerektiğini biliyor ve bu yönde çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“KALACAK YERİ OLMAYANLARA SICAK BİR ORTAM SAĞLANDI”

   Bu zorlu kış şartlarında kalacak yeri olmayanları unutmadıklarını da sözlerine ekleyen Başkanımız, Adıyaman Belediyesi olarak şehirlerarası yolculuk yaparken mahsur kalan ve ihtiyaç duyan 50’ye yakın vatandaşa sıcak bir ortam sağlandığını dile getirerek şunları ifade etti: “Ekiplerimiz vatandaşımızın sorunlarına çözüm bulmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Eskisaray Mahallesinde çatısı kar altında kalarak yıkılma tehlikesi olan teyzemize de yardımcı olan arkadaşlarımız, yolda kalan vatandaşlarımıza da yardım eli uzattı. Yine gelen bir ihbar üzerine Malatya’ya hastaneye giderken yolda arabada mahsur kalan yaşlı hasta teyzemiz, de kurtarılıp evine bırakan arkadaşlarımız, kendi nişan törenlerine gidemeyen genç çiftimize de en mutlu günlerinde yardımcı oldu. Hastaneden evlerine gidemeyen ve daha onlarca yardıma ihtiyaç duyan vatandaşımızın sesine kulak veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

RAHATSIZLANAN VATANDAŞA İLK MÜDAHALEYİ BAŞKANIMIZ YAPTI

   Ayrıca, belediye ekipleri ile birlikte sahada çalışmaları takip eden Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç da, rahatsızlanan bir vatandaşın yardımına koştu.

   Rahatsızlaşan şahsa ilk müdahaleyi yapan Başkanımızın ihbarıyla olay yerine gelen sağlık görevlileri, hastayı ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye alınan yaşlı şahsın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BAŞKANIMIZ BİR AN OLSUN SAHADAN AYRILMADI

   Çalışmalar boyunca bir an olsun sahadan ayrılmayan Başkanımız, belediye başkan yardımcılarımız, mahallelerden sorumlu birim müdürlerimiz ve mahalle muhtarlarıyla birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

   İncelemeler sırasında, oluşturulan ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkanımız, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça ve kış lastiği olmadan dışarı çıkmalarını istedi.

.