Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 22:53   Güncelleme : 07-04-2022 22:53

MİLLİ SPORCUMUZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA

MİLLİ SPORCUMUZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA

MİLLİ SPORCUMUZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA

Atletizm Milli sporcumuz Kader Dost, Umman’ın Maskat kentinde 4 – 5 Mart tarihlerinde yapılacak olan Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.
Atletizm sporuna 2010 yılında başlayan kader Dost’un bugüne kadar ulusal ve uluslararası bir çok başarıya imza attığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş;“12 yıllık Atletizm kariyerine bir Dünya 3.lüğü, 15 kez üst üste Türkiye Şampiyonluğu, 1 Balkan Şampiyonluğu ve 2 Balkan 2.liği, Uluslararası Turnuva 2.liği sığdıran Milli Atletizm Sporcusu Kader Dost, elde ettiği başarılarla bizleri her zaman gururlandıran bir sporcumuz” dedi.
 Kader aynı zamanda diğer sporcularımıza da iyi bir örnek oluyor diyen İl Müdürü Keleş, şöyle konuştu:
“Adım adım dünya şampiyonluğuna yürüten Kader, Milli forma için ter döken ve atletizm branşında bizim özel bir sporcumuz. Her zaman uluslararası alanda başarıyla mücadele verdiğini görüyoruz ve antrenörümüzün de yoğun ilgisi ile Umman’ın Maskat kentinde yapılacak olan Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil edecektir.”
Şampiyonaya Ülkemizi ve Milli Takımımızı temsilen Antrenör İbrahim Şabaş ve Sporcumuz Kader Dost katılacağına dikkat çeken İl Müdürü Fikret Keleş: ”Adıyaman, Milli sporcu yetiştiren bir kent olarak tüm branşlarda önemli başarılara imza atmayı başarıyor. Bizler gençlerimizin daha büyük başarılar elde etmesi için tüm imkanlarımızı seferber ederek tesislerimizden 24 saat yararlanmalarına imkan sağlıyoruz. Bu bağlamda sporcumuz Kader başarılarımız için önemli örnek teşkil ediyor. Ben sporcumuzu ve antrenörümüzü gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyor, Umman’ın Maskat kentinde hak ettiğimiz başarıyla dönmeleri için çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.