Adıyaman Haberin
HV
28 KASIM Pazartesi 12:36

MEME KANSERİ MERCEK ALTINA ALINDI        

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 06:06   Güncelleme : 28-10-2022 06:06
MEME KANSERİ MERCEK ALTINA ALINDI        

Doktorum Ne diyor (5) SEMİNER- meme kanseri

Esenler Belediyesi, Evliya Çelebi Kültür Sanat Sezonu kapsamında pek çok programı Esenlerlilerle buluşturmaya devam ediyor. Alanında uzman hekimlerin katılımıyla sezon boyunca her ay Esenlerlilerle buluşacak olan ‘Doktorum Ne Diyor?’ programında her yaş grubundaki kadınları etkileyen meme kanserine dikkat çekti. Dr. Öğretim Üyesi Talar Vartanoğlu Aktokmakyan’ın katılımıyla gerçekleşen programda, erken tanı ve teşhisin önemi vurgulandı.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda Dr. Aktokmakyan önemli bilgiler aktardı. Dr. Aktokmakyan ayrıca ‘kendi kendine muayene’ olarak adlandırılan yöntemi uygulamalı olarak anlatarak kadınların bu konuda fakındalıklarınınn artması gerektiğini ifade etti. Dr. Aktokmakyan, bu yöntemle meme kanserinin erken evrede fark edildiği ve bunun da tedavi sürecinde önemli rol oynadığını belirtti. Program sonunda katılımcılara nar ikram edildi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği seminer ve diğer programları takip etmek için etkinlik takvimine tıklayabilirsiniz. 

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi