Gündem
Giriş Tarihi : 21-01-2022 04:59   Güncelleme : 21-01-2022 04:59

KAR ESARETİ 24 SAATTE MİNİMUMA İNDİ

KAR ESARETİ 24 SAATTE MİNİMUMA İNDİ

KAR ESARETİ 24 SAATTE MİNİMUMA İNDİ

   Adıyaman’da etkili olan ve son yılların en yoğun yağışı olarak belirlenen kar yağışı dolayısıyla meydana gelen aksaklıklar, Belediyemizin tüm ekiplerinin yoğun çalışmasıyla 24 saat içerisinde minimuma indi.

   Adıyaman’da etkili olan kar yağışı sebebiyle Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç öncülüğünde bütün çalışanlarıyla yoğun bir mesai ortaya koyan Belediyemiz, vatandaşların mağduriyetini en kısa sürede sona erdirmek için şehrin her noktasında var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

   Yaklaşık 50 santimetreyi bulan ve son 25 yılın en yoğun yağışı olarak belirlenen kar yağışı başlamadan önce hazırlıklarını tamamlayıp, kar yağışı ile birlikte sahaya çıkan ekiplerimiz yaptıkları yoğun çalışma ile tüm şehirde hayatı felç eden karları 24 saat içerisinde büyük ölçüde ana yollardan kaldırarak, ulaşımın bir nebze olsun rahatlamasını sağladı.

BİR YANDAN YOLLAR TEMİZLENİYOR, DİĞER YANDAN İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

   Bir yandan yol ve kaldırım açma/temizleme işlemini sürdüren belediyemiz, diğer yandan da yağan kardan dolayı mağdur olan ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacına yetişmeye çalışıyor.

   Belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizin de görev yaptığı saha çalışmalarında 48 saattir aktif olarak yer alan ve tüm çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanımız Dr.

Öncelikli olarak tuzlama ve yol açma çalışmaları konusunda 24 saat görev yapan personelimiz, şehrin en işlek noktalarında yolları açarak, vatandaşlarımızın esaretini n kısa sürede sona ermesini sağladı. Tuzlama ve yol açma çalışmaları dışında da vatandaşın sorunlarına yetişen arkadaşlarımız şimdiye kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan gelen tüm talepleri karşılamaya çalıştı” dedi.

VATANDAŞIN İÇİ ÇORBA İKRAMIYLA ISINDI

   Karlı ve soğuk havada dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlar için şehrin farklı noktalarında çorba dağıtım işlemi gerçekleştirildiğini söyleyerek sözlerine devam eden Başkanımız konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu ikramımızın yanında gönüllere dokunan birçok güzelliğe de vesile olduk. Bu anlamda ilk olarak sokakta yaşayan vatandaşlarımızı otellere yerleştirerek sıcak bir odaya ve demli çaya kavuşturduk. Yine Sivaslı bir üniversite öğrencinin kronik olarak kullandığı ilaçların bitmesi ve bu durumdan bizi haberdar etmesi üzerine kendisine hemen ilaçları ulaştırıldı. Ekiplerimiz ayrıca, memleketlerine gitme hazırlığı yapan üniversite öğrencilerimize yardımcı olarak ellerinden valizlerini alıp, otobüslerine yetiştirdi.

Karla mücadele ekiplerimiz diyaliz hastası vatandaşlarımızın hastaneye naklini sağlayan 3 adet servis aracını mahsur kaldıkları yerden çıkardı. Bu gayretli çalışmalarına sokaktaki can dostlarımızı da ekleyen arkadaşlarımız, kar yağışı ve soğuk havanın olumsuz etkilediği ve bundan dolayı yiyecek bulmakta zorluk çeken dostlarımız için de şehrin birçok noktasına yem ve mama bıraktı. Bu konuda vatandaşlarımızdan da gerekli hassasiyeti göstermelerini ve kapılarının önüne bir kap yemek koymalarını istiyoruz. Bunun yanında, annesi tarafından terk edilmiş ve soğuktan donmak üzere olan yavru köpeği de yerinden alan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, minik dostumuzu sıcak yuvasına aldı. Bütün bu hikayenin kahramanı olan belediye çalışanlarımıza teşekkür diyor, el ele nice hayır dualarına temennisinde bulunuyorum.”.