Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2021 22:40   Güncelleme : 23-09-2021 22:40

İTFAİYE EKİPLERİMİZ OLASI BİR FACİAYI ÖNLEDİ

   Dot Köyü ve çevresindeki ağaçlık alanlarda çıkan yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulunan İftariye Müdürlüğü ekiplerimiz, olası bir facianın önüne geçti

İTFAİYE EKİPLERİMİZ OLASI BİR FACİAYI ÖNLEDİ

   Dot Köyü ve çevresindeki ağaçlık alanlarda çıkan yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulunan İftariye Müdürlüğü ekiplerimiz, olası bir facianın önüne geçti.

   Kahta-Samsat yolu üzerinde bulunan Dot Köyünde ve çevresindeki ağaçlık alanlarda meydana gelen yangına anında müdahalede bulunarak, yangını büyümeden söndüren Belediyemize bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz olası bir facianın önüne geçti.

   Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve diğer yetkililerle birlikte, itfaiye ekiplerimizin kısa sürede kontrol altına aldığı yangından etkilenen köylüleri ziyaret eden ve söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, vatandaşlara geçmiş olsun dileğini iletti.

   Ziyaret esnasında söndürme çalışmaları ile ilgili kısa bir bilgi de veren Başkanımız, yangına geniş bir ekip ve ekipmanla müdahale ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Dot Köyü ve ağaçlık alanlarda çıkan yangına ivedilikle müdahale eden itfaiye ekiplerimiz olası bir faciayı önledi. Soğutma çalışmalarını sürdüren yetkililerden bilgi alıp, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü kötülükten ve doğal afetten korusun.”

   Köy halkı ise hem yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulunan İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimize, hem de kendilerini yalnız bırakmayan yöneticilere teşekkür etti.