Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-07-2021 00:46   Güncelleme : 15-07-2021 00:46

Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi

“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi” ne ilişkin olarak yetiştiricilerimizle bilgilendirme toplantısı yapıldı

Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi

“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi” ne ilişkin olarak yetiştiricilerimizle bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Müdürümüz Nurettin KIYAS, İl Müdür Yardımcımız M. Nedim BAYBATMAZ, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü M. Sinan BULUT, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği başkanları ile üreticiler katıldı.

İnşaat (yeni ahır/ağıl yapımı ve/veya kapasite artırımı), çadır alımı (hayvan barınağı amaçlı çadır alımı) ve makine alet ve ekipman alımı (yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi, otomatik suluk) konularında %50 olarak uygulanacak hibe desteklemesi şartları ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra soru-cevap şeklinde yapılan söyleşi ile toplantı sona erdi.