Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-12-2021 14:18   Güncelleme : 28-12-2021 14:18

Gölbaşı İlçemizde Hurma Kurutma ve Paketleme Tesisi Açılışı

Gölbaşı İlçemizde Hurma Kurutma ve Paketleme Tesisi Açılışı

Gölbaşı İlçemizde Hurma Kurutma ve Paketleme Tesisi Açılışı

​Son yıllarda ilçemizde üretim alanı artan ve oldukça karlı gözüken Trabzon Hurması, diğer adıyla “cennet meyvesi” dediğimiz tür, Gölbaşı İlçemizi meyvecilik konusunda adeta bir  cazibe merkezi haline getirdi.

Ülkemizde ciddi üretim payına sahip olduğumuz, pazar sorunu olmamakla birlikte hasat sonrası dayanıklılığı ile de ilgi gören ve üretimi karlı olan bu meyvenin üretim alanının ve miktarının artmasıyla yaş meyve ile birlikte kuru hurma da ilgi görmektedir. Hurma kurusu, lezzeti ve fiyatıyla dikkat çekmektedir.

Üreticilerimizin kazancını yükseltmek maksadıyla Bağlarbaşı Köyü’nde yapımı tamamlanarak çiftçilerimizin hizmetine sunulan Hurma Kurutma ve Paketleme Tesisinin açılışına Adıyaman Valimiz Sn. Mahmut ÇUHADAR, Adıyaman Ak Parti Milletvekili ve Milli Savunma Komisyon Başkanı Ahmet AYDIN, Kaymakamımız Sn. İhsan AYRANCI, Besni  Kaymakamı Sn. Nazlı DEMİR, Belediye Başkanı İskender YILDIRIM, AK PARTİ İlçe başkanı Hakan TOYDAS, İl Tarım Müdürü Nurettin KIYAS, Belde Belediye Başkanları, GAP Yetkilisi, Ziraat Odası Başkanı, Köy Muhtarı ile üreticilerimiz de eşlik etmişlerdir.

AdminAdmin