Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-11-2021 19:21   Güncelleme : 17-11-2021 19:21

Gölbaşı-Harmanlı Beldesinde Hurma Fidanı Dağıtıldı

Gölbaşı-Harmanlı Beldesinde Hurma Fidanı Dağıtıldı

Gölbaşı-Harmanlı Beldesinde Hurma Fidanı Dağıtıldı

Gölbaşı İlçemizde üreticilerimize 2021 yılı güz dönemi için 50.000 adet hurma fidanı dağıtılacaktır. 3.500 adetlik ilk parti fidan bugün Harmanlı Beldesinde dağıtıldı. Dağıtımına devam edilecek fidanlarımız ile 3.500 dekar olan hurma dikili alanımız yaklaşık 5.000 dekara çıkacaktır.

Etkinlik kapsamında konuşma yapan Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı; Üreticilerin fidan taleplerinin karşılandığını, üretimle ilgili sorunların ise sahada teknik elemanlar tarafından çözüleceğini, üreticilerimizin sürekli yanında olup teknik destek vermeye devam edileceğini açıkladı. Daha sonra belde halkı ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Fidan dağıtımına Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas ile İl Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mustafa Kaygusuz, Belde Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Işıklar, Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

AdminAdmin