Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2022 02:47   Güncelleme : 27-01-2022 02:47

EKİPLERİMİZ PULAT AİLESİ İÇİN SEFERBER OLDU

EKİPLERİMİZ PULAT AİLESİ İÇİN SEFERBER OLDU

EKİPLERİMİZ PULAT AİLESİ İÇİN SEFERBER OLDU

   Ekiplerimiz, Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşayan ve yoğun kar yağışı nedeniyle evleri çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Pulat ailesi için seferber oldu.

   Adıyaman’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Pulat ailesinin yardımına ekiplerimiz koştu.

   Yeşilyurt Mahallesi 21151 numaralı sokakta, iki çocuğu ve engelli anne babasıyla birlikte yaşayan Zahide Pulat isimli vatandaş, Belediyemize yaptığı başvuruda, çatıda biriken kardan dolayı evlerinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşı olduğunu belirterek, destek istedi. Gelen talebe ivedi şekilde cevap veren ekiplerimiz, Pulat ailesinin yaşadığı evin çatısını temizleyerek ailenin talebini yerine getirdi.

   Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan yetkililerimiz, “İlimizde bir haftayı aşkın süredir etkili olan yoğun kar yağışından dolayı yoğun bir şekilde çalışan ekiplerimiz, bir yandan da gelen yardım çağrılarına kulak vererek, vatandaşlarımızın sorunlarını gidermeye çalışıyor. Bunlardan sonuncusu Pulat ailesi için gerçekleştirildi. Yeşilyurt Mahallesi’nde iki çocuğu ve engelli anne babası ile yaşayan Zahide Pulat isimli vatandaşımızın talebi üzerine eve giden ekiplerimiz, çökme tehlikesi bulunan evin çatısındaki karı temizleyip, gerekli işlemleri gerçekleştirdi” diye bilgi verdi.

   Zahide Pulat ise yaptığı açıklamada, taleplerine hızlı bir şekilde cevap vererek sorunlarını çözen ekiplerimize ve yetkililerimize teşekkür etti.