Gündem
Giriş Tarihi : 22-12-2021 19:57   Güncelleme : 22-12-2021 19:57

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN AİLELERİNDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN AİLELERİNDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN AİLELERİNDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’daki down sendromlu çocukların aileleriyle bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi. Ziyarette konuşan Başkanımız, çocukların hayatlarını kolaylaştıracak ve onları hayata bağlayacak her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’daki down sendromlu çocukların ailelerini kabul etti. Ailelerin istek ve taleplerini dinleyen Başkanımız, down sendromlu çocukların iyi bir eğitimle topluma kazandırılabileceğini ifade etti.

   Adıyaman Belediyesi olarak down sendromlu çocuklar da dahil olmak üzere özel eğitime ihtiyaç duyan tüm çocuklara sahip çıktıklarını ifade eden Başkanımız, “Hepimiz bir engelli adayıyız. Kaldı ki mutlaka hepimizin ailesinde, çevresinde, konu komşusunda mutlaka bir tane down sendromlu çocuğumuz, engelli dostlarımız yada arkadaşlarımız vardır. Bu bilinçle biz de yaptığımız bütün icraatlarımızda bu kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmaya özen gösteriyoruz. Bunların yanında, bugün bir araya gelerek istek ve taleplerini dinlediğim down sendromlu çocuklarımızın kıymetli ailelerine de belirttiğim gibi; çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ve onları hayata bağlayacak her türlü projeye destek vermeye hazırız. İnanıyoruz ki down sendromlu çocuklarımız da iyi bir eğitimle topluma ve hayata kazandırılır” şeklinde konuştu.

   Down sendromlu çocukların aileleri de Başkanımıza sıcak ilgisinden dolayı teşekkür etti.

AdminAdmin