Gündem
Giriş Tarihi : 23-02-2022 22:09   Güncelleme : 23-02-2022 22:09

DAİMİ İŞÇİLERİMZE REKOR ZAM

DAİMİ İŞÇİLERİMZE REKOR ZAM

DAİMİ İŞÇİLERİMZE REKOR ZAM

   Belediyemiz ile Hak-İş arasında yapılan görüşmeler neticesinde, belediyemizde çalışan daimi işçiler için memnuniyet verici bir zam oranında anlaşıldığı bildirildi.

   Belediyemiz ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası tarafından belediyemizde çalışan toplam 270 işçinin 2022 ile 2023 yıllarında alacakları zam oranı görüşmeleri sonuçlandı. Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ile Hizmet İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç’ın imzalarıyla resmiyete kavuştu.

   Başkanlık makamında atılan imzalardan önce konuşan Başkanımız zam oranının işçilere hayırlı olmasını dileyerek, “Kıymetli işçi arkadaşlarımızın 2022-2023 yıllarını kapsayan iki yıllık toplu iş sözleşmesini imzaladık. Hizmet-iş Sendikamızla yüzde 35’lik bir zam oranı ile karşılıklı anlayış içerisinde anlaştık. Sözleşmenin belediyemiz, işçilerimiz ve sendikamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

   Yapılan anlaşmayla işçilerin maaşlarına toplamda yüzde 35’lik bir zam yapıldığını söyleyen Hizmet İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç, kadrolu işçilere verilen zamda katkı sunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç‘a ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sendikamız ile Adıyaman Belediyesi arasında 270 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Toplu iş sözleşmesi sürecinde katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç‘a, başkan yardımcılarımıza, birim müdürlerine, sendikamız başkan yardımcılarına, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

   Yapılan konuşmaların ardından taraflar tarafından yeni zam sözleşmesi imzalandı.