Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2021 22:59   Güncelleme : 23-09-2021 22:59

DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN YATIRIMLARIMIZI ARTTIRIYORUZ

   Her geçen gün büyüyen Adıyaman’a daha iyi hizmet sunmak için araç filosunu genişleten Belediyemiz, toplam maliyeti 35 milyon TL’yi bulan yeni araçlarıyla önemli bir eksiğini daha tamamladı

DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN YATIRIMLARIMIZI ARTTIRIYORUZ

   Her geçen gün büyüyen Adıyaman’a daha iyi hizmet sunmak için araç filosunu genişleten Belediyemiz, toplam maliyeti 35 milyon TL’yi bulan yeni araçlarıyla önemli bir eksiğini daha tamamladı.

   Önemli işlere imza atan Belediyemiz, vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmak için araç filosunu genişletiyor.

   Bir kısmı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen geriye kalanı da kendi öz imkânlarıyla Adıyaman’a kazandırılan yeni araçları düzenlenen tanıtım programıyla filosuna katan Belediyemiz, yaptığı yatırımla önemli bir ihtiyacı daha gidermiş oldu.

   Alınan yeni araçların tanıtım programına katılan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, gayretlerinden ötürü Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ı tebrik etti.

   Belediyemizin eski Su İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alanda sergilenen araçları tek tek inceleyen milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanımız Dr.

Toplam maliyeti 35 milyon TL’yi bulan araçlar hakkında bilgi veren sorumlular, “Belediyemiz araç filosuna bir kısmı hibe, geriye kalanı ise belediyemiz tarafından alınan yaklaşık 35 milyon TL’lik bir yatırım yapıldı. Bu yatırım içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe yoluyla temin edilen 1 adet kanal açma makinesi (vidanjör), 1 adet çöp konteyneri kamyon, 1 adet vakumlu süpürge, 1 adet arazöz (su tankeri) bulunuyor. Ayrıca belediyemizin kendi imkânlarıyla araç filosuna kattığı 3 adet kamyon, 1 adet çekici, 1 adet taşıma tankı, 1 adet iş makinesi, 1 adet sepetli teleskobik platform aracı, 6 adet transit, 1 adet katlanır konveyörlü asfalt kazıcı, 1 adet asfalt serici finişer, 1 adet lastikli silindir, 1 adet asfalt silindir, 2 adet kamyonet ve 6 adet camlı van da bugün burada. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

“ASFALT KONUSUNDA BAĞIMLILIĞIMIZ KALMADI”

   İncelemeler sonunda yeni araçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız, Belediyemizin çeşitli müdürlükleri tarafından kullanılacak olan araçların Adıyaman’a hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Yaklaşık 20 yıldır Adıyaman Belediyesi bünyesinde asfalt plenti yoktu.

Dolayısıyla kalite kontrolü ve istediğimiz zaman asfalt yapma gibi bir şansımız yoktu. Ancak şu an plentle birlikte finişeri, trimeri, kamyonları temin ederek, bundan sonra bu önemli sorunumuzu çözmüş olduk. Bunların yanında vidanjörler, temizlik araçları ve 5 adette sivrisinek ilaçlama aracını alarak belediyemizin araç filosuna dâhil ettik. Bu araçların toplam maliyeti yaklaşık 35 milyon TL civarında. İnşallah bundan sonra havalarında müsaade etmesiyle şehir içinde ihtiyaç duyulan her noktada kendi öz imkânlarımızla asfaltlama yapabileceğiz” diye konuştu.

“ADIYAMAN BELEDİYESİ HİZMET ÇITASINI HER GEÇEN GÜN YÜKSELTİYOR”

   Daha sonra söz alarak, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ı gayretli çalışmalarından dolayı kutlayan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Adıyaman Belediyemiz hizmet çıtasını her geçen gün yükseltiyor. Belediye Başkanımız seçildiği günden bu yana teşkilatımızla ve milletvekillerimizle birlikte uyum içerisinde çalışarak, gerek genel hizmetler gerekse yerel hizmetler anlamında şehrimize hizmetin en kalitesini kazandırmaya çalışıyor.

Bugün de bu önemli hizmetlerden birisi için buradayız. Belediyemiz araç filosuna dâhil edilen bu yeni araçlarla Adıyaman’ımıza yapılan hizmetlerin kalitesi de standardı da daha da yükselecektir. AK Parti olarak zaten bizim işimiz bu. Siyasetteki amacımız ve maksadımız halkımıza hizmet etmek. Bu manada hem yerel yönetimlerimiz hem de parti teşkilatlarımızla birlikte memleketimizin her sorununu çözme gayreti içerisindeyiz. Emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

   AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız ilimize çok büyük bir araç filosu kazandırmış. İnşallah hep birlikte halkımıza bu ve benzer hizmetlerin en kalitelisini ulaştırmaya devam edeceğiz. Başkanımıza ve ekibine gayretli çalışmalarından ötürü bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

   Son olarak söz alan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış da, Başkanımızın ortaya koyduğu çalışmalarla AK Parti belediyeciliğine örnek olduğunu söyleyerek, “AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerini sunan belediye başkanımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

Milletvekillerimiz ve teşkilatımızla birlikte başkanımıza her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Bu hayırlı çalışmadan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı..