Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-12-2021 12:48   Güncelleme : 13-12-2021 12:48

Çiftçimize Fidan Desteğine Devam Ediyoruz

Çiftçimize Fidan Desteğine Devam Ediyoruz

Çiftçimize Fidan Desteğine Devam Ediyoruz

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen İklim Değişikliğine Karşı Badem Üretiminin Arttırılması ve Eğitimi Projesi kapsamında, geçmiş yıllarda iklim değişikliği sebebiyle ağaçları zarar gören 50 üreticiye badem fidanı hibe edildi. İlimiz Merkez ve Kahta İlçelerinde bulunan proje yararlanıcılarına %70 GAP idaresi, %30 üretici katkısı ile 21.100 adet badem fidanı, budama ve aşılama seti dağıtılıp ayrıca badem yetiştiriciliği ve hastalık ve zararlılarla mücadele konularında eğitim verildi.

Kahta İlçesinde düzenlenen fidan dağıtımına Kahta İlçe Tarım Müdürü Zülkif ORAK, Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ve Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena YILDIRIM ile proje yararlanıcısı 50 üretici katıldı.

İlçe Müdürü Zülkif ORAK “İklim değişikliğinden zarar gören üreticilerin fidan taleplerinin büyük ölçüde karşılandığını, düzenlenen eğitimlerle teknik destek verilmeye devam edileceğini” açıkladı. Fidanlarını teslim alan üreticiler projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, GAP İdaresi ve İl Müdürlüğüne teşekkür ederek, yeni dikilecek fidanlar ile üretimlerinde artış olacağını ifade ettiler.