Gündem
Giriş Tarihi : 09-11-2021 21:05   Güncelleme : 09-11-2021 21:05

BELEDİYEMİZ İLE BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ’NDEN ORTAK ÇALIŞMA

BELEDİYEMİZ İLE BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ’NDEN ORTAK ÇALIŞMA

BELEDİYEMİZ İLE BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ’NDEN ORTAK ÇALIŞMA

   Belediyemiz ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Şanlıurfa Ofisi işbirliğiyle mahalle muhtarlarına yönelik ‘Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü Yöntemiyle Toplumsal Sorunlara Müdahale Becerisi Geliştirme’ eğitimi düzenlendi.

   Belediyemiz ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Şanlıurfa Ofisi ortak bir çalışmaya imza attı.

   Adıyaman’daki Mahalle Muhtarlarına yönelik düzenlenen ‘Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü Yöntemiyle Toplumsal Sorunlara Müdahale Becerisi Geliştirme’ eğitimi dolayısıyla Adıyaman’a gelen Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilileri ve görevlileri, çeşitli temaslarda bulundu.

   Adıyaman programına Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret ederek başlayan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Güneydoğu Bölge Sorumlusu Veton Orana, Şanlıurfa Saha Ofisi Sorumlusu Andjelka Rudic ve Şanlıurfa Yardımcı Saha Müdürü Abdullah Akgül, kendilerini ağırlayan Başkanımıza teşekkür etti. Başkanımız ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, misafirleriyle mültecilere yönelik birlikte yaptıkları projelerle ilgili istişarelerde bulundu.

   Ziyaret sonunda Başkanımız misafirlerine, Kadın ve Gençlik Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan ve üzerinde isimlerinin yazılı olduğu bakır tepsi hediye etti.

MUHTARLARA YÖNELİK EĞİTİM İLGİ GÖRDÜ

   Ziyaret sonunda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Şanlıurfa Ofisi görevlileri tarafından Meclis Salonunda mahalle muhtarlarına yönelik ‘Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü Yöntemiyle Toplumsal Sorunlara Müdahale Becerisi Geliştirme’ eğitimi verildi.

   Eğitimler kapsamında mahalle muhtarları ‘Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü Yöntemiyle Toplumsal Sorunlara Müdahale Becerisi Geliştirme’ konularında bilgilendirildi.s