Gündem
Giriş Tarihi : 22-11-2021 17:50   Güncelleme : 22-11-2021 17:50

BAŞKANIMIZ, MİLLET BAHÇESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKANIMIZ, MİLLET BAHÇESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BAŞKANIMIZ, MİLLET BAHÇESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Eğriçay alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, göreve seçilmeden önce vaat ettiği projelerden birisi olan Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

   Sorumlulardan aldığı bilgilerden sonra kısa bir değerlendirmede bulunan Başkanımız, projenin ilk ayağı olarak kabul edilen altyapı, gölet ve kanal çalışmalarının daha önce tamamlandığını, hemen akabinde başlanan üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyerek, kısa süre içerisinde Adıyaman’ın eşsiz bir esere kavuşacağını dile getirdi.

   Başkanımız konuşmasına şöyle devam etti: “Şehrimize nefes aldıracak olan ve yapımı hızla devam eden millet bahçemizdeki çalışmaları yerinde inceledik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından sürdürülen projenin ilk adımını daha önce atan DSİ, tersip bentlerini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bitirdi. Bu çalışmalardan sonra Millet Bahçesi için gerçek anlamda çalışmalara başlanıldı. Bu aşamadan sonra projede yer alan amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları için çalışmalar devam ediyor. Şimdiden bu önemli proje için emek veren herkese hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.”