Gündem
Giriş Tarihi : 26-01-2022 17:46   Güncelleme : 26-01-2022 17:46

BAŞKANIMIZ, KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

BAŞKANIMIZ, KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

BAŞKANIMIZ, KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Mercan TV Ana Haber Bültenine konuk olarak, Belediyemizin kar yağışı ve sonrasında sürdürdüğü çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Mercan TV Ana Haber programına konuk oldu.

   Nazım Keleş’in sunduğu programda, son günlerde Adıyaman’ı etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve Belediyemizin sürdürdüğü karla mücadele çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkanımız, 510 personel ve 140 araçla sorunu minimuma indirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

   Çalışmalar boyunca belediye başkan yardımcıları, mahallelerden sorumlu birim müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte sürekli sahada olduklarını da sözlerine ekleyen Başkanımız şunları dile getirdi: “Kar yağışının başladığı ilk dakikalardan itibaren sadece belediyenin rutin işlerini yapmayarak, ihtiyaç duyan vatandaşların yardımına da koşan tüm personelime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ana arterler başta olmak üzere, tüm cadde, sokak ve ara sokaklarda yol ve kaldırım açma çalışması yapan arkadaşlarımız, ambulansın giremediği noktalara da ivedi olarak destek vererek ellerinden geleni yapıyor. Ayrıca sokaktaki canlı dostlarımızı da unutmayan arkadaşlarımız, sokak hayvanları için sık sık yemleme çalışması yapıyor. Ayrıca, bu zorlu kış şartlarında kalacak yeri olmayanları da unutmayarak, şehirlerarası yolculuk yaparken mahsur kalan ve ihtiyaç duyan 50’ye yakın vatandaşımıza sıcak bir ortam sağladık. Çalışmalarımız sorun tamamen ortadan kalkana kadar devam edecek.”