Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2022 01:19   Güncelleme : 12-01-2022 01:19

BAŞKANIMIZ, ‘ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ BASIN MENSUPLARIYLA BİRLİKTE KUTLADI

BAŞKANIMIZ, 'ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ BASIN MENSUPLARIYLA BİRLİKTE KUTLADI

BAŞKANIMIZ, ‘ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ BASIN MENSUPLARIYLA BİRLİKTE KUTLADI

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Adıyaman’da görev yapan basın mensuplarıyla onurlarına verilen yemekte bir araya geldi.

   Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Adıyaman basını, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte buluştu.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç‘ın ev sahipliğinde ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Adıyaman Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen yemeğe, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z. Abidin Kıymaz, Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, Adıyaman İnternet Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ile il merkezi ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarının yanı sıra; Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe, belediye meclis üyelerimiz, belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz katıldı.

   Yemekten önce misafirlerine hitaben ‘hoş geldiniz’ konuşması yapan Belediye Başkanımız, katılımcılara slayt eşliğinde belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkanımız konuşmasında gazetecilerin gününü de kutlayarak, “Bu gün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir aradayız. Adıyaman’da görev yapan bütün gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Gazetecilik; demokrasinin, insan haklarının, insan hak ve özgürlüklerinin, haberleşme hürriyetinin bir sigortasıdır. Adıyaman’da da bunu en iyi şekilde yapan çok kıymetli arkadaşlarımızla bir araya gelmek bizleri mutlu etmiştir. Davetimizi kırmayıp bu soğuk günde buraya kadar teşrif eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

   Soru-cevap ve konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Yemek sonunda Başkanımız, günün anlamına değer katmak için davetlilerle tek tek fotoğraf çektirdi.