Gündem
Giriş Tarihi : 22-09-2021 06:59   Güncelleme : 22-09-2021 06:59

BAŞKANIMIZ, ADIYAMAN’IN SPORUNU BEİN SPORTS’A DEĞERLENDİRDİ

   Türkiye’nin birçok ilini gezerek şehirlerle bütünleşen ve şehirlerin futbol başta olmak üzere sportif başarılarını ekranlara yansıtan Bein Sports’un son adresi Adıyaman oldu

BAŞKANIMIZ, ADIYAMAN’IN SPORUNU BEİN SPORTS’A DEĞERLENDİRDİ

   Türkiye’nin birçok ilini gezerek şehirlerle bütünleşen ve şehirlerin futbol başta olmak üzere sportif başarılarını ekranlara yansıtan Bein Sports’un son adresi Adıyaman oldu. Programa konuk olan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’da elde edilen sportif başarılar hakkında bilgiler verdi.

   Süper Lig’in yayıncı kuruluşu olan Bein Sports’ın şehirlerle bütünleştiren programı olan ‘Futbolun Şehirleri’ programının bu haftaki konuğu Adıyaman oldu.

   Şimdiye kadar Türkiye’nin birçok ilini gezerek şehirlerin futbol başta olmak üzere sportif başarılarını ekranlara yansıtan Bein Sports’un Adıyaman’daki programına konuk olan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, şehrin sportif başarıları ve Adıyaman Belediyesi’nin sportif faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

   Uras Çanakcı’nın hazırladığı ve Nazlı Canyurt’un sunduğu programda konuşan Başkanımız, “Spor kenti olan Adıyaman’da futbol başta olmak üzere birçok alanda binlerce lisanslı sporcu bulunmaktadır. Bu sezon şehrimizin takımı olan Adıyaman 1954 Spor 2.

Ligde, şehrimizin mahalle takımlarından olan İmamağaspor ile Besnispor ise Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmektedir. Özellikle iki sezon önce BAL Liginde mücadele eden Adıyaman 1954 Spor Kulübümüz üst üste iki şampiyonluk elde edip, önemli bir başarıya imza atarak bu yıl 2. Ligde mücadele etme hakkı elde etmiştir. Adıyaman Belediyesi olarak profesyonel ve amatör futbol takımlarımız başta olmak üzere, Judo, Güreş, Bilardo, Masa Tenisi, Kort Tenisi ve Yüzme gibi amatör branşlardaki sporcularımıza da imkanlarımız dahilinde desteklerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

   Belediyemizin sportif faaliyetleri hakkında da bilgi veren Başkanımız, “Spora ve sportif faaliyetlere büyük önem veren belediyemiz, 7 branşta faal olarak mücadelesini sürdürmektedir. Bunların en başında İşitme Engelliler Futbol Takımımız gelmektedir. Uzun yıllardır Türkiye İşitme Engelliler Futbol Süper Liginde mücadelesine devam eden takımımızda 30 tane lisanslı sporcu bulunmaktadır. İşitme Engelliler Futbol Takımının yanı sıra; Kort Tenisinde 20, Judoda 20, Bilardoda 22, Güreşte 15, Yüzmede 95 ve Masa Tenisinde 6 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.

Amatör Küme de sportif faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında alt yaş gruplarında U-11, U-13, U-14, U-15, U-16, U-17 takımlarımız da faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca; tesislerimizde de binlerce sporsevere ev sahipliği yapmaktayız. Bu kapsamda; Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksimiz ve Aqua Parkımız başta olmak üzere belediyemiz bünyesindeki tüm tesislerimizde faaliyetlerimiz yılın 12 ayı devam etmektedir. Özellikle içerisinde kapalı yüzme havuzu, hem bayanların hem de bayların yararlanabildiği jimnastik, plates ve aerobik seanslarının bulunduğu fitness salonlarının yer aldığı Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksimiz gerek yaz gerekse kış spor okullarıyla yılın tamamında halkımıza hizmet vermektedir. Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksimizde yer alan yüzme havuzuna sadece bu yaz döneminde yetişkin kadın, yetişkin erkek ve çocuk grupları olarak toplam 4 bin 880 sporsever kayıt yaptırdı. Diğer branşlarımıza olan ilgiden de memnunuz. Bu yıl futbola 345, basketbola 75, fitnessa 165, kort tenisine 20 kayıt yaptırılırken, aqua park yüzme havuzumuza ise günlük ortalama bin 500 kişi giriş yaptırdı” diye konuştu.

   Yetkililer ise Adıyaman sporunun tanıtıldığı ‘Futbolun Şehirleri’ isimli programın 23 Eylül Perşembe günü Bein Sports ve YouTube kanalından yayınlanacağını söyledi.

.