Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-12-2021 00:41   Güncelleme : 03-12-2021 00:41

Badem Yetiştiricilerine Eğitim Düzenlendi

Badem Yetiştiricilerine Eğitim Düzenlendi

Badem Yetiştiricilerine Eğitim Düzenlendi

Tarımsal üretimin desteklenmesi için; GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenerek İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliğine Karşı Badem Üretiminin Artırılması ve Eğitim Projesi “kapsamında Kahta Ziraat Odasında Badem Yetiştiriciliği ve Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele konularında eğitim düzenlendi. Eğitime İl Müdürümüz Nurettin KIYAS, İl Müdür Yrd. Nihat YILMAZ, BÜS Şube Müdürü Mustafa KAYGUSUZ, Kahta İlçe Tarım Müdürü Zülkif ORAK, Ziraat Odası Başkan Vekili Nazif ŞAHİN ve Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena YILDIRIM ile proje yararlanıcısı 50 üretici katıldı.

İl Müdürümüz Nurettin KIYAS proje yararlanıcısı üreticilere “İlimizin 80 bin dekar alanla badem üretiminde ülkemizde 1. sırada yer aldığını, 2023 hedefimizin üretim alanının 100 bin dekara çıkarılması olduğunu ve çeşitli projelerle badem üretiminin desteklenmesine devam edileceğini” ifade etmiştir.

Eğitimde; Proje yararlanıcısı üreticilere Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü uzman personelleri ile il ve ilçe müdürlüğümüz personelleri tarafından bahçe tesisi, hastalık ve zararlı mücadelesi, biyolojik ve biyoteknik mücadele hakkında bilgi verilmiştir.

AdminAdmin