Spor
Giriş Tarihi : 18-08-2021 20:44   Güncelleme : 18-08-2021 20:44

ATICILIKTA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ADIYAMAN’IN

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından 09 – 16 Ağustos tarihlerinde Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen Havalı ve Ateşli Silahlar Gençler Milli Takım Seçme yarışmasında Ahmet Muhammed Tekdal gümüş madalya alarak, Türkiye ikincisi olmuştur

ATICILIKTA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ADIYAMAN’IN

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından 09 – 16 Ağustos tarihlerinde Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen Havalı ve Ateşli Silahlar Gençler Milli Takım Seçme yarışmasında Ahmet Muhammed Tekdal gümüş madalya alarak, Türkiye ikincisi olmuştur.  
Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman adına Samsun’da yarışan Ahmet Muhammed Tekdal’ın Havalı ve Ateşli Silahlar Gençler Milli Takım Seçme yarışmasında 601,3 puan toplayarak Türkiye ikincisi olduğunu söyledi.  
Türkiye genelinde 30 ilden 420 sporcunun katıldığı şampiyonada Adıyaman’ı 10 sporcu 1 antrenörün temsil ettiğini belirten İl Müdürü Fikret Keleş;” İlimizde atıcılık sporunun gelişmesi için antrenörlerimiz nezaretinde poligonlarımızda düzenli olarak eğitim alan ve çalışmalarını sürdüren sporcularımız inanılmaz başarılar elde ediyor. Elde ettikleri Türkiye Şampiyonlukları ile her yıl daha da ileriye giderek rekor üstüne rekor kıran sporcularımızdan Muhammed hepimizi gururlandırıyor. Ben Adıyaman’ı her zaman başarı ile temsil ederek adımızı Türkiye’ye duyurmayı başaran sporcumuza, onu spora teşvik eden ailesine ve antrenörümüze teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.