Gündem
Giriş Tarihi : 07-12-2021 02:01   Güncelleme : 07-12-2021 02:01

ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN, BAŞKANIMIZA ZİYARET

ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN, BAŞKANIMIZA ZİYARET

ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN, BAŞKANIMIZA ZİYARET

   KKTC Alevi Kültür Merkezi Genel Başkanı Cengiz Demir ve Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

   Çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Adıyaman’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Alevi Kültür Merkezi Genel Başkanı Cengiz Demir, Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi ile birlikte Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç‘a nezaket ziyaretinde bulundu.

   Ziyarette konuşan Alevi kanaat önderleri, Alevi-Sünni, Türk-Kürt ayrımı olmaksızın herkesin bir arada huzur içerisinde yaşadığı Adıyaman’ın tam bir huzur ve barış kenti olduğunu söyledi. KKTC Alevi Kültür Merkezi Genel Başkanı Demir ile Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Tanrıverdi ayrıca, Başkanımıza misafirperverliğinden dolayı da teşekkür etti.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ise yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Adıyaman da huzur ve barış ortamının ilelebet devam etmesi için ellerinden geleni yapacağını söyleyerek ziyaretlerinden ötürü heyete teşekkür etti.

AdminAdmin