Eğitim
Giriş Tarihi : 03-02-2022 17:53   Güncelleme : 03-02-2022 17:53

Adıyaman Üniversitesi: Horizon Europe Programına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi Projesi Kabul Edildi

Horizon Europe Programına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi Projesi Kabul Edildi

Adıyaman Üniversitesi: Horizon Europe Programına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi Projesi Kabul Edildi

Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ADYÜTTO) tarafından hazırlanan ‘Horizon Europe Programına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi’ Projesi İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2021 yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık döneminde başvurusu yapılan projeler arasından desteklenmeye hak kazandı.

Kabul edilen proje kapsamında Horizon Europe ile Eureka ve Eurostars programları tanıtılacak, bu programlardan azami düzeyde yararlanmaya yönelik yapılması gereken çalışmalar hakkında detaylı bilgi ve ipuçları verilecek.

Bu kapsamda proje önerisi hazırlarken düşülen genel hatalara dikkat çekilecek ve başarılı bir öneri hazırlanması için yapılması gereken çalışmalar anlatılacak. 

Proje kapsamında katılımcılara proje tasarlama, yazma, bütçelendirme, yürütme ve raporlama süreçleri ile yöntemleri konusunda teorik bilgi ve uygulama tecrübesi kazandırarak başarılı projeler geliştirmesi amaçlanmaktadır.

TTO bünyesinde yürütülecek olan proje kapsamında Horizon Europe Programına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimine başvurmak isteyen adayların aşağıda https://forms.gle/ANX2XExiJ61pt1Ce8 üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Eğitim 3 gün (1 gün online, 2 gün yüz yüze) sürecek olup, kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır.