Eğitim
Giriş Tarihi : 02-09-2021 12:29   Güncelleme : 02-09-2021 12:29

Adıyaman Üniversitesi: Devlet Konservatuvarı, Yeni Yetenekleri Bünyesine Kattı

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü, 2021-2022 akademik yılında eğitim-öğretim görmeye başlayacak yeni öğrenciler için özel yetenek sınavı sürecini tamamladı

Adıyaman Üniversitesi: Devlet Konservatuvarı, Yeni Yetenekleri Bünyesine Kattı

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü, 2021-2022 akademik yılında eğitim-öğretim görmeye başlayacak yeni öğrenciler için özel yetenek sınavı sürecini tamamladı.

Yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen ikinci aşama sınavı, ADYÜ Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Pek çok ilden Üniversitemize başvuru yapan 122 adaydan online olarak gerçekleştirilen birinci aşama sınavını geçerek ikinci aşamaya katılmaya hak kazanan aday sayısı 37 oldu.

Öğrenciler Müziksel İşitme, Yazma, Müzik Teorisi ve Genel Müzik Kültürü konularında birbirleriyle yarıştılar.

Özel yetenek sınavı sonunda birisi engelli öğrenci olmak üzere toplam 25 asıl sınavı kazanarak Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kontenjanının tamamını doldururken, 2 aday da yedek sıralamasında yerini aldı.

Sınavda, Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Ayça Avcı, Doç. Dr. Selin Oyan, Dr. Öğr. Üyesi M. Sadık Doğan, Öğr. Gör. Tekin Doğan, Öğr. Gör. Sultan Bilget Güçlüer,  Arş. Gör. Emirhan Güler ve Arş. Gör. Dr. Yasemin Karataş komisyon üyesi ve görevlileri olarak yerlerini aldılar.

Sınav sonrası bir açıklama yapan Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Ayça Avcı, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Konservatuvarımıza adaylarımızın ilgisi yoğundu. Oldukça yetenekli adaylarımız vardı. En iyi adaylarımız, öğrencimiz olmaya hak kazandı. Bizleri tercih eden tüm öğrencilerimize ve sınav süresince bizlere destek olan değerli hocalarımıza ve idari personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.