Eğitim
Giriş Tarihi : 04-10-2021 15:19   Güncelleme : 04-10-2021 15:19

Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ’lü Öğrencilere Ücretsiz Sabah Çorbası

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin daha verimli bir eğitim-öğretim görebilmeleri amacıyla sabah çorbası ikramına başlandı

Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ’lü Öğrencilere Ücretsiz Sabah Çorbası

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin daha verimli bir eğitim-öğretim görebilmeleri amacıyla sabah çorbası ikramına başlandı.

Öğrencilerin derse aç karnına girmemesi ve motivasyonlarının artması için Üniversite 2 no’lu nizamiye (Cendere) giriş kapısında hafta içi her gün sabah 07:30 ila 09:00 saatleri arasında ücretsiz çorba ikramı yapılacak.

Adıyaman Üniversitesi Yemekhanesi’nin deneyimli aşçıları tarafından hazırlanan çorbanın sıcak bir şekilde günde en az bin öğrenciye ikram edilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sabah kahvaltı yapmayan ya da yapamayan öğrencilerin aç karnına derslerine girmek zorunda kalmamaları için böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi.

Üniversitelerin, öğrencileri ile var olduğunu belirten Turgut, “Yalnızca eğitim- öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok konuda sorumluluklarımız var. Çünkü, öğrencilerimiz bizlere ailelerinin emanetidir. Emanete iyi bakmamız gerekiyor. Birçok öğrencimiz sabah kahvaltısı yapmadan okula geliyordu. Bunun önüne geçmek adına evlatlarımıza hafta içi her sabah çorba ikramında bulunacağız.” dedi.