Eğitim
Giriş Tarihi : 18-01-2022 15:37   Güncelleme : 18-01-2022 15:37

Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ Kahta Ziraat Fakültesi Eğitim-Hizmet Binası Yatırım Programına Alındı

ADYÜ Kahta Ziraat Fakültesi Eğitim-Hizmet Binası Yatırım Programına Alındı

Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ Kahta Ziraat Fakültesi Eğitim-Hizmet Binası Yatırım Programına Alındı

Adıyaman Üniversitesi Kâhta Ziraat Fakültesi hizmet binasının 2022 yılı yatırım programına alındığını açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, yeni eğitim-hizmet binasının eğitim anlamında çıtayı yükselteceğinin altını çizdi.

Üniversite olarak tarımsal faaliyetlere büyük önem verdiklerini vurgulayan Rektör Turgut, hizmet binasının eğitim kalitesini artırarak Adıyaman’ın il ve ilçelerindeki tarımsal faaliyetlere çok ciddi katkı vereceğine dikkat çekti.

Turgut, “Adıyaman Üniversitesi Ziraat Fakültemizin eğitim-hizmet binası 2022 yılı yatırım programına alındı. Kahta Ziraat Fakültemizin yeni hizmet binası ile birlikte eğitim ve tarımsal faaliyet ve projeler ile ilgili ilimize önemli katkılarda bulunacaktır. Tarımsal faaliyetlere önem veren bir Üniversite olarak tarım şehri olan Adıyaman’ımıza bu eserin kazandırılmasında büyük destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM Strateji Geliştirme Başkanlığına, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet Aydın’a ve değerli milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.