Adıyaman Haberin
HV
07 ARALIK Çarşamba 05:33

Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ Fen Edebiyat Fakültesinde Haftanın Kitapları Kitapseverlerle Buluştu

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından hazırlanan "Haftanın kitabı" projesi çerçevesinde fakülte öğrencilerine her hafta yeni bir kitap hediye ediliyor

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-10-2022 18:39   Güncelleme : 24-10-2022 18:39
Adıyaman Üniversitesi: ADYÜ Fen Edebiyat Fakültesinde Haftanın Kitapları Kitapseverlerle Buluştu

 

 

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ)  Fen Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından hazırlanan “Haftanın Kitabı” projesi kapmasında Fakülte öğrencilerine her hafta yeni bir kitap hediye ediliyor.

 

Okuma bilincinin yerleştirilmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje kapmasında gerçekleştirilen çekilişe katılarak kitap almaya hak kazanan öğrencilere, kitapları Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selcen Yüksel Perktaş tarafından teslim edildi.

 

Proje ile ilgili konuşan ve öğrencilere okuma farkındalığını oluşturmak istediklerini söyleyen Fakülte Dekanı Prof. Dr. Perktaş “Haftanın Kitabı projesiyle öğrencilerimize okuma alışkanlığını aşılamaya çalışıyoruz. Okuma bilincine ulaşan bir bireyin hayat karşısında çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu farkındalığın ve okuma bilincinin yerleşmesi için günden güne daha çok öğrencimize ulaşmaya çalışacağız. Bundan dolayı önerdiğimiz kitaplardan üçer adet olmak üzere her hafta öğrencilerimize kitap hediye etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi