Gündem
Giriş Tarihi : 05-12-2021 19:57   Güncelleme : 05-12-2021 19:57

‘ADIYAMAN’DA TÜTÜN HASADI’ FOTOĞRAF YARIŞMASININ DEĞERLENDİRMELERİ YAPILIYOR

‘ADIYAMAN’DA TÜTÜN HASADI’ FOTOĞRAF YARIŞMASININ DEĞERLENDİRMELERİ YAPILIYOR

‘ADIYAMAN’DA TÜTÜN HASADI’ FOTOĞRAF YARIŞMASININ DEĞERLENDİRMELERİ YAPILIYOR

   Belediyemiz öncülüğünde, Adıyaman Üniversitesi ve AFYOL’un da destekleriyle gerçekleştirilen ‘Adıyaman’da Tütün Hasadı’ konulu fotoğraf yarışmasının değerlendirmeleri jüri üyeleri tarafından yapılmaya başlandı.

   Adıyaman’ı her yönüyle, her platformda tanıtmayı amaçlayan Belediyemizin bademle birlikte şehrin en önemli tarım ürünlerinden olan tütünün tanıtımı için düzenlediği fotoğraf yarışmasına yapılan başvurulardaki fotoğraflar jüri üyeleri tarafından değerlendirilmeye başlandı.

   Adıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği’nin de desteklerini alarak gerçekleştirilen yarışma hakkında bilgi veren yetkililerimiz, “Adıyaman’ımızın en önemli tarımsal ürünlerinden bir tanesi olan Adıyaman tütünün tanıtımı için düzenlediğimiz ‘Adıyaman’da Tütün Hasadı’ konulu fotoğraf yarışmasına yapılan 553 eser, seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirilmeye başlandı. Kısa süre içerisinde sonuçlanacağı tahmin edilen yarışmada dereceye giren fotoğraflara çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda, birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, 3 adet mansiyon ödülü için ise 500’er TL ve 10 adet sergileme için ise 250’şer TL ödül dağıtacak olan belediyemiz, sanata ve ilimizin değerlerine katkılar sunmaya devam edecek” diye konuştu.

AdminAdmin