Gündem
Giriş Tarihi : 04-07-2021 23:08   Güncelleme : 04-07-2021 23:08

ADIYAMAN BELEDİYESİ: SUYUMUZ TEMİZ

   Son günlerde il merkezinde özellikle çocuklarda görülen enfeksiyonel rahatsızlıkların kaynağının içme suyu olduğu iddialarına yetkililerimizden cevap geldi

ADIYAMAN BELEDİYESİ: SUYUMUZ TEMİZ

   Son günlerde il merkezinde özellikle çocuklarda görülen enfeksiyonel rahatsızlıkların kaynağının içme suyu olduğu iddialarına yetkililerimizden cevap geldi. Yetkililerimiz, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından rutin olarak 27 farklı noktadan alınan su numunelerinin sonuçları üzerine yaptığı açıklamada, Adıyamanlıların temiz su içtiğini dile getirdi.

   Son günlerde il merkezinde artan enfeksiyonel vakaların kaynağının içme suyu olduğunun iddia edilmesi üzerine bir açıklama yapan Belediyemiz, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından rutin olarak 27 farklı noktadan alınan içme suyu analiz sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

   Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan analiz sonuçlarında da görülebileceği gibi Adıyaman şehir içme suyunun oldukça temiz olduğuna dikkat çeken yetkililerimiz, “Tıpkı son 6 ayda olduğu gibi, 17 Haziran 2021 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından günlük klor denetimi dışında 27 farklı noktadan alınan su numunelerinin hiç birinde de herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır ve uygunluk raporları kurumumuza iletilmiştir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüzle birebir iletişime geçebilir” dedi.

   Her yaz ayında klasikleşmiş bir söylem olan suya kanalizasyon karışması ve sudan kaynaklı enfeksiyonlarla ilgili vatandaşlarda bir tereddüt oluşturulduğunu da sözlerine ekleyen yetkililerimiz, “Adıyaman Belediyesi içme suyu denetimi Halk Sağlığı Müdürlüğünce rutin olarak 27 noktadan alınan numunelerle denetlenmekte ve bu denetimler neticesinde klorlama oranı ve düzenlemeler belediyemizce Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün kontrolünde ayarlanmakta ve devam etmektedir. Söz konusu iddialar yaz mevsimi dolayısıyla meydana gelen enfeksiyon hastalıklarının alışılagelmiş söylemlerinden ibaret olup, vatandaşlarımız içme suyumuzu gönül rahatlığıyla tüketebilir” şeklinde konuştu.