Gündem
Giriş Tarihi : 04-08-2021 03:14   Güncelleme : 04-08-2021 03:14

ADIYAMAN BELEDİYESİ: ‘SU İSRAFI’ UYARISI

   Mevsimsel şartlardan kaynaklanan içme suyu kaynağındaki azalmadan dolayı son günlerde suyu kesintili kullanmak zorunda kalan Adıyaman’da su sorununun en kısa sürede çözülebilmesi için çeşitli çalışmalar yapan yetkililerimiz, vatandaşlardan da suyu tasarruflu kullanmalarını istedi

ADIYAMAN BELEDİYESİ: ‘SU İSRAFI’ UYARISI

   Mevsimsel şartlardan kaynaklanan içme suyu kaynağındaki azalmadan dolayı son günlerde suyu kesintili kullanmak zorunda kalan Adıyaman’da su sorununun en kısa sürede çözülebilmesi için çeşitli çalışmalar yapan yetkililerimiz, vatandaşlardan da suyu tasarruflu kullanmalarını istedi.

   Son günlerde su kaynağındaki azalmadan dolayı susuz kalan Adıyamanlıların bu sorundan en kısa sürede kurtulması için çeşitli çalışmalara imza atan yetkililerimiz, vatandaşlardan da su sorununun aşılması için üzerine düşeni yapmasını istedi.

   Vatandaşları su israfı konusunda uyaran yetkililerimiz, aşırı sıcaklardan dolayı kaynağından azalan suyun israf edilmemesini isteyerek, “Son günlerde artan hava sıcaklığından ve aşırı israftan dolayı su seviyesi ciddi şekilde azaldı. Vatandaşlarımızdan, içme suyunda yaşanan azalmanın önüne geçebilmek için suyumuzu israf etmemelerini istiyoruz. Özellikle içme suyuyla bahçe sulanmamalı, arabalar yıkamamalı, esnaflarımız işyerlerinin önünü yıkamamalı. Zaten dinimizce de uygun görünmeyen israftan kaçınırsak, bu süreçte üzerimize düşeni yapmış oluruz” diye konuştu.

DUYARLI VATANDAŞLARDAN İSRAF UYARISINA DESTEK

   Adıyamanlı vatandaşlar da konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, su kesintisinin en çok kendilerini etkilediğini ancak bu durumun kısa sürede çözülmesi için herkesin suyu tasarruflu kullanması gerektiğini dile getirerek, “Şehrimiz sıcak ve kurak bir şehir. Yaşanan kesinti tamamen doğal bir durum. Hava sıcaklığının kırsal kesimlerde 50 dereceyi aştığı ilimizde su kaynakları çok düşmüş durumda. Bunun önüne geçebilmek sadece belediyenin yapabileceği bir şey değil. Adıyamanlılar olarak daha duyarlı davranıp su israfından kaçınırsak bu sorununu çözebiliriz. Bu bize düşen görev, bir de yetkililere düşen görevler var. İnşallah yetkililerimizin de gayretleri icraata dönüşünce Adıyaman’da su sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulur” şeklinde konuştu.