Gündem
Giriş Tarihi : 20-08-2021 00:30   Güncelleme : 20-08-2021 00:30

ADIYAMAN BELEDİYESİ: SELİN VURDUĞU KASTAMONU’YA BİR DESTEK DE BELEDİYEMİZDEN

   Belediyemiz, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya desteklerini sürdürüyor

ADIYAMAN BELEDİYESİ: SELİN VURDUĞU KASTAMONU’YA BİR DESTEK DE BELEDİYEMİZDEN

   Belediyemiz, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya desteklerini sürdürüyor. Daha önce bölgeye araç ve personel yollayan Belediyemiz, şimdi de Kastamonu için düzenlenen yardım kampanyasına 1 milyon TL bağış yaptı.

   Geçtiğimiz hafta Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için büyük bir dayanışma örneği sergileyen Türk milleti, selin vurduğu Kastamonu ve çevresindeki illere desteğini sürdürüyor.

   Daha önce orman yangınlarının meydana geldiği illere verdiği destekle takdir toplayan Belediyemiz de, Kastamonu için başlatılan yardım kampanyasına destek veren belediyeler arasında yer aldı. Felaketin yaşandığı ilk saatlerden itibaren bölge halkına destek olmak için sel bölgesine araç ve personel gönderen Belediyemiz, şimdi de Kastamonu’da yaraların sarılması için başlatılan yardım kampanyasına 1 milyon TL bağışta bulundu.

   Konu ile ilgili kısa bir bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, ailelerine de sabır dileyerek başladığı konuşmasında, “Oldukça zor günler geçiren Kastamonu, Karabük, Sinop başta olmak üzere tüm Karadeniz bölgesindeki halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sel felaketinin yaşandığı ilk saatlerde bölgeye Kombine Kanal Açma Makinası, su tankeri ve personelimizi göndererek, yaraya bir nebze olsun merhem olmaya çalıştık. Devletimizin büyük gayretiyle felaketin izleri çabucak silinmeye çalışılsa da, dayanışma ruhunu en üst seviyede tutarak buradaki halkımızın yanında olduğumuzu göstermek için şimdi de, Kastamonu için düzenlenen yardım kampanyasına Adıyaman Belediyesi olarak 1 milyon TL bağışta bulunduk. İnşallah bu desteğimiz oradaki kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına az da olsa katkı sağlar. Allah’ın izniyle bu zor zamanlarda hep birlikte çıkacağız” şeklinde konuştu.