Gündem
Giriş Tarihi : 01-08-2021 17:46   Güncelleme : 01-08-2021 17:46

ADIYAMAN BELEDİYESİ: İTFAİYE EKİPLERİMİZDEN, MANAVGAT VE OSMANİYE YANGINLARINA SÖNDÜRME DESTEĞİ

   İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, ülkenin birçok noktasında etkili olan orman yangınlarını söndürmek için başlatılan seferberliğe katıldı

ADIYAMAN BELEDİYESİ: İTFAİYE EKİPLERİMİZDEN, MANAVGAT VE OSMANİYE YANGINLARINA SÖNDÜRME DESTEĞİ

   İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, ülkenin birçok noktasında etkili olan orman yangınlarını söndürmek için başlatılan seferberliğe katıldı.

   İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı ekipler, ülkede birçok noktayı etkisi altına alan orman yangınlarına karşı başlatılan seferberliğe katılarak binlerce kilometre yol kat etti.

   İlk olarak Osmaniye’de başlayan yangına müdahale etmek için yola koyulan 3 kişilik ekip, daha sonra Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangına müdahale etmek için Antalya’ya gitti.

   Konu ile ilgili kısa bir bilgi veren yetkililerimiz, “Ülkemizin birçok noktasında aynı anda başlayan orman yangınlarının söndürülmesi için biz de Adıyaman Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde destek vermek istedik. Yangın haberlerinin alınması ile kısa süre içerisinde tüm hazırlıklarını tamamlayan ekibimiz, hemen yola çıktı. İlk olarak Osmaniye’deki yangına müdahale eden arkadaşlarımız, buradaki yangının kontrol altına alınmasından sonra ilimize gelerek gerekli araç ve teçhizat bakımını yaptıktan hemen sonra bu kez Manavgat’a gitti. Adıyaman İtfaiyesi buradaki ekipler tarafından ihtiyaç duyulan noktalara nakledilerek yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Rabbim ülkemize felaketin hiçbir türlüsünü yaşatmasın inşallah” diye konuştu.