Gündem
Giriş Tarihi : 20-08-2021 00:31   Güncelleme : 20-08-2021 00:31

ADIYAMAN BELEDİYESİ: HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTTURMUYORUZ

   15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimini konu edinen Şafak Vakti filmi Adıyaman’da gösterime girdi

ADIYAMAN BELEDİYESİ: HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTTURMUYORUZ

   15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimini konu edinen Şafak Vakti filmi Adıyaman’da gösterime girdi. İldeki 3 bin çocuk ve genç Belediyemiz sayesinde bu filmi ücretsiz olarak izleyecek.

   15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimini konu edinen ‘Şafak Vakti’ filmi Adıyaman’da vizyona girdi. Belediyemiz de, ildeki 3 bin çocuğu bu filme ücretsiz götürmek için gerekli çalışmaları yaptı.

   Yönetmenliğini Ahmet Volkan Kocatürk’ün üstlendiği başrollerinde de Erkan Petekkaya, Tugay Mercan, Baran Bölükbaşı ve Nazan Diper gibi usta oyuncuların yer aldığı ‘05.07 Şafak Vakti’ filminin ilk gün gösterimini yaklaşık 200 çocukla birlikte izleyen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, “Bu millet o günleri asla unutmadı unutmayacak” dedi.

   Böyle anlamlı bir filmin herkes tarafından izlenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkanımız, Adıyaman Belediyesi olarak ilde okul çağındaki 3 bin çocuk ve genci misafir ederek, filmi ücretsiz izletmeye başladıklarını belirterek, şunları dile getirdi: “15 Temmuz hain darbe girişiminin gerçek hikayelerle sinemaya uyarlanmış hali olan ‘15.07 Şafak Vakti’ filmi belediyemizin katkılarıyla Adıyaman Park AVM Sinema Salonunda yayınlanmaya başladı. Adıyaman Belediyesi olarak biz de, özellikle okul çağındaki çocuk ve gençlerimizin bu filmi izleyebilmeleri için çalışma başlattık. Bundaki amacımız, darbeye karşı direnen kahraman halkımızın şanlı direnişinin gençlerimiz ve çocuklarımız tarafından daha iyi bilinip, bununla ilgili bir bilinç oluşmasıdır. Bugün gerçekleştirilen ilk organizasyonda 200 çocuğumuz ve gencimizle birlikte filmi izledik ve tekrar o günleri yaşadık. Rabbim bu ülkeye bir daha böyle kara günler yaşatmasın. Böyle muhteşem ve anlamlı bir esere imza atanları da ayrıca kutluyorum.”

   Gerçek hatıralara dayanan ve milli direnişin yaşandığı geceye ait detayların izleyiciyle buluştuğu filmi izlemek isteyen çocuk ve gençler, Abdulhamid Han Kültür Merkezinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze başvuru yaparak, Park AVM’deki filmi ücretsiz olarak izleyebilecek.