Gündem
Giriş Tarihi : 14-09-2021 21:08   Güncelleme : 14-09-2021 21:08

ADIYAMAN BELEDİYESİ: BELEDİYEMİZDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE DESTEK

   Belediyemiz, bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine giren Adıyaman merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden öğrencilere 1000 TL kayıt desteğinde bulunacak

ADIYAMAN BELEDİYESİ: BELEDİYEMİZDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE DESTEK

   Belediyemiz, bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine giren Adıyaman merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden öğrencilere 1000 TL kayıt desteğinde bulunacak.

   Adıyaman’da eğitim kalitesinin artması için her türlü projeye ve talebe destek veren Belediyemiz, bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine girerek başarı elde eden öğrencilere de desteklerini sürdürüyor.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç tarafından üzerinde hassasiyetle durulan eğitim konusunda gerçekleştirilecek olan yardım başvurularının başladığını söyleyen yetkililerimiz, şartları uyan öğrencileri Belediyemize davet etti.

   Konu ile iligli kısa bir bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ise Adıyamanlı gençleri önemsediklerini, yapılacak olan bu desteğinde bir gönül hoşluğu olduğunu söyleyerek şunları dile getirdi: “Bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine girme başarısı gösteren Adıyaman il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden öğrencilerimize kayıt yaptırmaları durumunda 1000 TL kayıt masrafı desteğinde bulunacağız. Bunun için başvurularımız başladı. Adıyaman Belediyesi ana bina zemin katta bulunan Beyaz Masa birimine yapılacak olan başvurular için öğrencilerimizden; Adıyaman il merkezinde yada merkeze bağlı köylerde ikamet ettiklerine dair ikametgah belgesi, 2021 yılına ait üniversite sonuç belgesi, üniversite kayıt belgeleri ile iban numalarını gösteren belgeyi istiyoruz. 20 Eylül’e kadar devam edecek olan başvurularla ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerimiz, belediyemizin web sitesini ziyaret edebilir. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.”

   Yetkililerimiz de başvurular için dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıraları: “İstenilen belgelerde, e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler geçerli olacaktır. Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılabilecektir. Ve belirtilen tarih olan 20 Eylül 2021 Pazartesi gününden sonra yapıalcak olan başvurular kabul edilmeyecektir.”