Gündem
Giriş Tarihi : 09-07-2021 03:09   Güncelleme : 09-07-2021 03:09

ADIYAMAN BELEDİYESİ: BAŞKANIMIZ, ANKARA’DAKİ TEMASLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

     Belediye Başkanımız Dr

ADIYAMAN BELEDİYESİ: BAŞKANIMIZ, ANKARA’DAKİ TEMASLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

 

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Ankara ziyaretinde Adıyaman’a yeni yatırımlar kazandırmak ve mevcut yatırımların hızlanması amacıyla çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

   Çeşitli görüşmeler gerçekleştirmek ve toplantılara katılmak amacıyla Ankara’ya giden Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

   Ankara temaslarının ikinci gününde ilk olarak; Adıyaman ile ilgili projelerin sunulduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Barış Yeniçeri’yi ziyaret eden Başkanımız, Adıyaman adına İpekyolu Kalkınma Ajansına sunulan projelerin son durumu hakkında bilgiler aldı.

   Burada yaptığı değerlendirmede, bütünsel kalkınmayı temele alıp Adıyaman’daki tüm projelerin hayata geçirilmesi için gayretle çalıştıklarını söyleyen Başkanımız, ilgi ve alakalarından ötürü Genel Müdür Yeniçeri’ye teşekkür etti.

BADEM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARANDI

   Günün ikinci ziyaretinde AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Turanlı ve Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldırım ile birlikte Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz’ı makamında ziyaret eden Belediye Başkanımız, Genel Müdür Poyraz’a, son yıllarda Adıyaman için büyük önem arz eden badem üreticilerinin sorunlarını iletip, üretimin arttırılması noktasında görüş alışverişinde bulundu.

   Bir sonraki adresi Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü olan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ı ziyaret ederek, sürdürdükleri hayırlı çalışmalarda başarılar diledi ve Adıyaman Belediyesi olarak tüm iyilik hareketlerine her daim destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

ADIYAMAN’IN ULUSAL ÇAPTA TANITILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

   Günün son ziyaretinde ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Bakanlık Basın Müşaviri Zafer Dimez ile bir araya gelen Belediye Başkanımız, ‘Adıyaman Turizmi’ konusunda fikir alışverişinde bulundu.

   Adıyaman’ın turizm kapasitesinin geliştirilmesi, tarihi ve kültürel zenginliklerinin ulusal çapta tanıtılması konularında destek sunan bürokratlara teşekkür eden Başkanımız, Adıyaman’ı tüm dünyanın tanıması ve gelip görmesi için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.