Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2021 04:44   Güncelleme : 14-07-2021 04:44

ADIYAMAN BELEDİYESİ: ADIYAMAN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE HAZIR

   Belediyemiz, 15 Temmuz Demokrasi Şölenini çeşitli etkinliklerle kutlayacak

ADIYAMAN BELEDİYESİ: ADIYAMAN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE HAZIR

   Belediyemiz, 15 Temmuz Demokrasi Şölenini çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Etkinlikler için Adıyaman’a davet edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korosu tarafından ‘Kahramanlık Türküleri’ konseri verilecek.

   15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü hazırlıklarını tamamlayan Belediyemiz, Türk milleti tarafından zafere dönüştürülen 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 6. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

  Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak, yıkılan eski hükümet konağı meydanı yerine Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler için Adıyaman’a davet edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korosu yine birbirinden güzel eserleri Adıyamanlılar için seslendirecek.

GENEL MÜDÜR BELVİRANLI’DAN TEŞEKKÜR

   Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, 15 Temmuz gibi anlamlı bir günde Adıyaman’da konser verecek olan Klasik Türk Müziği Korosunu bu aziz şehre davet eden Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ile daha önce de birçok kez Adıyamanlılarla buluşmalarına vesile olan Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz İskender Korkut’a teşekkür ederek, tüm Adıyamanlıları, içerisinde 15 Temmuz ruhunu barındıran türkü repertuarının bulunduğu ‘Kahramanlık Türküleri’ konserine davet etti.

   Yetkililerimiz, düzenlenecek ‘Kahramanlık Türküleri’ konserinde Koro Şefi Kenan Çimtay yönetiminde; Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı, Asker Yolu Beklerim, Havada Bulut Yok Bu Ne Dumandır, Sarı Zeybek, Mert Dayanır Namert Kazar, Er Meydanı, Gafil Ne Bilir Neşvei Pür, Ertuğrul’un Ocağında, Ah Bir Ataş Ver, İşte Bu Bayrak, Çalın Davulları, Çırpınırdı Karadeniz, Buna Er Meydanı Derler, Estergon Kalesi, Çanakkale Bu Gün, Tuna Nehri Akmam Diyor, Bil Oğlum, Yelkenler Biçilecek ve Türkiye’m türkülerine yer verileceğini sözlerine ekledi.

PROGRAM GÜN BOYU DEVAM EDECEK

   15 Temmuz etkinliklerinin Adıyaman Valiliği öncülüğünde gün boyu devam edeceğini de söyleyen yetkililerimiz, programla ilgili şu bilgileri paylaştı: “15 Temmuz Demokrasi Şöleni etkinlikleri 15 Temmuz Perşembe günü saat 11.45’te Yenipınar Camiinde gerçekleştirilecek olan Mevlid-i Şerif ile başlayacak. Daha sonra şehitlik ziyareti ve Demokrasi Parkında açılacak olan Resim Sergisi ile sürecek etkinlikler, akşam 19.30’da Adıyaman Lisesi önünden başlayıp, Cumhuriyet İlkokulu önünde sona erecek olan mehter eşliğindeki kortej yürüyüşü ile devam edecek. Saat 20.00’da Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde başlayacak olan demokrasi nöbeti de gece boyunca dolu dolu geçecek. Demokrasi nöbeti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak ve Kur-an’ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları, 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçılarının seslendireceği Kahramanlık Türküleri konseri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitabı ve ikramlarla devam edecek. 00.13’te okunacak Selâ’nın ardından yapılacak dua ve akabinde sinevizyon yoluyla sahnelenecek olan 15 Temmuz temalı filmin ardından sabah namazı ile program sona erecek.”