Gündem
Giriş Tarihi : 21-09-2021 22:27   Güncelleme : 21-09-2021 22:27

ADIYAMAN BELEDİYESİ: 81 İLDEN, 81 ÖĞRENCİ ADIYAMAN’I TANIDI

   Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Belediyemizin ortaklaşa organize ettiği etkinlik sayesinde, 81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezme şansı buldu

ADIYAMAN BELEDİYESİ: 81 İLDEN, 81 ÖĞRENCİ ADIYAMAN’I TANIDI

   Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Belediyemizin ortaklaşa organize ettiği etkinlik sayesinde, 81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezme şansı buldu.

   Adıyaman’ın tanıtımı amacıyla merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Belediyemiz tarafından ‘81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ı tanıyor’ projesi gerçekleştirildi.

   Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Belediyemizin davetlisi olarak geldikleri Adıyaman’da, Nemrut Dağı başta olmak üzere, Adıyaman ve ilçelerinin tarihi ve turistik birçok mekanını gezerek yakından tanıma fırsatı bulup, şehir hakkında bilgiler edinen 81 ilden 81 öğrenci, programın finalinde il yöneticileriyle yemekte buluştu.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın ev sahipliğini yaptığı ve tarihi Keleş Konağı’nda gerçekleşen programa, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ile misafir öğrenciler katıldı.

   Programda kısa bir konuşma yaparak misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyen Belediye Başkanımız, gerçekleştirilen proje kapsamında Adıyaman’da ağırladıkları öğrencilere ilin kültürünü ve tarihini tanıtma, bunlardan da önemlisi Adıyaman halkının misafirperverliğini gösterme imkanı bulduklarını söyleyerek, “Ülkemizin her köşesinden misafirimiz olan kardeşlerimizi ilimizde ağırladığımız için çok mutlu olduk. Kendilerine Adıyamanlıların misafirperverliğini ve sıcakkanlılığını gösterdik. Hepsinden birer turizm elçisi olarak memleketlerine gittiklerinde ilimizi anlatmalarını istiyoruz. Bu çerçevede, böyle anlamlı ve önemli bir projenin hayata geçirilmesinde büyük emek veren Adıyaman Dernekler Federasyonumuza ve değerli başkanı Hüseyin Sevinçtekin ile geziye katılan tüm öğrenci kardeşelrimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

   Kendilerini misafir eden Belediyemiz ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nu yöneticilerine teşekkür eden öğrenciler ise Adıyaman’da olmaktan ve tarihi yerlerini görmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler.

   Konuşmaların ardından yemeğe geçildi.