Gündem
Giriş Tarihi : 02-12-2021 00:42   Güncelleme : 02-12-2021 00:42

5 BİN FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞACAK

5 BİN FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞACAK

5 BİN FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞACAK

   Belediyemiz, Adıyaman’ın il oluşunun 67. yıldönümünü anlamlı bir etkinlikle kutladı.

   Belediyemiz, 1954 yılında il olan Adıyaman’ın il oluşunun 67. yılı dolayısı 5 bin adet fidan dağıttı.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın öncülüğünde ‘Yeşil Adıyaman’ hedefine emin adımlarla ilerleyen Belediyemiz, daha önce diktiği ve dağıttığı binlerce fidana yenilerini eklemek adına Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirdiği programda vatandaşlara 5 bin adet fidan dağıttı.

   Dağıtım töreninde konuşan ve gerçekleştirilen kampanya ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak Adıyaman’ın il oluşunun yıldönümünü böyle anlamlı bir kampanyayla kutlamak istediklerini söyleyerek, “Bugün Adıyaman’ımızın il oluşunun 67. yıldönümünü kutluyoruz. Bu özel günde şehrimizin en iyi şekilde faydalana bileceği, anlamlı bir etkinliğe imza atmak istedik. Bundan dolayı da bugün burada 2 bin 500’ü çam fıstığı, 2 bin 500’ü de bademden oluşan toplam 5 bin adet fidan dağıtıyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ, YEŞİL ALAN ORANINI DÜNYA ORTALAMASINA YAKLAŞTIRMAK”

   Konuşmasının devamında hedeflerinin daha yeşil bir Adıyaman olduğunu da vurgulayan Başkanımız, “Göreve geldiğimizde Adıyaman’da ki yeşil alan oranı 2,5 metrekareyken biz bunu 3,85 metrekareye çıkardık. Hedefimiz de kısa sürede 6,5 metrekareye çıkarmak. Geçen yıl 60 bin fidan diktik. Bu konuda emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

   Programa Orman İşletme Müdürü Kevser Dayıoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe, belediye meclis üyelerimiz, birim müdürlerimiz ve vatandaşlar katıldı. Konuşmanın ardından, sosyal mesafe ve maske kuralları çerçevesinde sıraya giren vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı.

AdminAdmin